172 Yıllık Deneyimli Banka Doların 30 TL’nin Altına Düşeceği Tarihi Verdi!

ABD’nin köklü bankalarından olan ve 172 yıllık deneyime sahip olan Wells Fargo, dolar kuruna ilişkin önemli bir tahminde bulundu. Banka, Türk lirasının değer kazanacağı öngörüsünde bulunarak dolar/TL’nin 2024’ün ikinci çeyreğinden itibaren düşeceğini kaydetti.

ARTAN İNANÇLA YENİLENDİ

Wells Fargo’nun yayımladığı “Uluslararası Ekonomik Görünüm: Ocak 2024” raporunda, Türk lirasına yönelik iyimser açıklamalara yer verildi. Banka, yerel seçimlerin ardından Türk lirasına ilişkin uzun vadeli yapıcı görüşlerini artan bir inançla yenilediğini belirtti.

DOLARIN 30 LİRANIN ALTINA İNECEĞİ GÖRÜŞÜ TEKRARLANDI

Banka ayrıca, Türk lirasına ilişkin iyimserlikle birlikte dolar kurunun 2025 yılında 30 liranın altına ineceği görüşünü de tekrarladı.

EKONOMİ POLİTİKASINDAKİ DURUŞA VURGU

Wells Fargo, Türk Lirası’ndaki güçlenme eğiliminin, ülkede 4 yıl boyunca seçimsiz bir döneme girilmesi ve ekonomi politikasındaki ortodoks duruşun devam etmesiyle destekleneceğini öne sürdü.

DOLAR/TL’DE VOLATİLİTE UYARISI

Banka, dolar/TL kurunda ara sıra volatilite nöbetlerinin olabileceğine dikkat çekerken, TL’nin yıl sonuna kadar güçlenme eğiliminde olabileceğine inandıklarını söyledi.

Wells Fargo’nun açıklamalarına göre, Türk lirasının değer kazanması ve dolar kurunun düşmesi bekleniyor. Ancak, bu süreçte ara sıra volatilite yaşanabileceği uyarısı yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir